" Učitel Ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš Ty sám. "

Alena Rajmanová

Lektor hatha jógy, jemné vinyasa flow jógy a čakra jógy.

Jmenuji se Alena Rajmanová. Již jako malá holka jsem tušila, že jsme všichni tak nějak součástí ,,všeho,, a ,,všechno,, je součástí nás. Že je ,,něco,, , co nás přesahuje a že energie v jakékoliv podobě, je hybnou silou všeho. Díky józe jsem pochopila, že záleží jenom na nás, jak budeme umět energie přijímat, zpracovávat a pouštět ven, jak je na sebe necháme působit, kdy se rozhodneme energii přijmout a kdy ji nechat přes sebe tzv. přetéct. Jóga mě učí vidět život takový jaký je , bez iluzí, vidět věci ve své podstatě. Učí mě pochopit emoce, brát je jako svého učitele a jako prostředek poznání sama sebe.  Jóga je pro mě cestou a dnes jsem si jistá, že coloživotní....s vědomím, že jeden život je příliš krátký na pochopení celého ,,MATRIXU,,, který se kolem nás odehrává.

 Mé lekce jógy jsou vinyasového typu, kdy propojujeme pohyb s dechem a dech s pohybem, vytváříme plynulé přechody mezi pozicemi, které jsou přípravou  vlastního přístupu k životu mimo podložku. Vinyasa jóga je plynulé přecházení z pozice do pozice, což by mohlo být metaforou k vnímání života jako neustálé změny, k vnímání toho, že nic není konstantní, nic není  absolutní. Prostřednictvím pozic se učíme žít přítomným okamžikem, uvědomovat si jedinečnost každé chvíle. Učíme se přijmout skutečnost, že přirozeností života je jeho  proměnlivost, změna a růst. 

Dále vyučuji  lekce Hatha jógy, která je ve srovnání s vinyasa jógou více statická , čímž máme možnost proniknout hlouběji do jednotlivých pozic a k uvědomění, že pozice (ásana) je charakterizována dvěma ,,vlastnostmi,, sthira a sukham (pevnost a pružnost) . Hatha jóga dále jako systém fyzického cvičení vede k očistě těla a mysli. Praxí a osvojením této formy jógy, otvíráme mnoho témat na úrovni fyzické, mentální a emocionální. Součástí lekce jsou dechové techniky a meditace.

V poslední době se zajímám a věnuji čakra józe, zaměřené na vyvážení funkcí hlavních čaker, jejímž cílem je zharmonizovat energii Vašeho těla, pochopit kdo jsme, proč něco máme tak a něco zase jinak, co ovlivňuje naše vnímání sebe, okolí a situací, reakce na situace, proč v nás něco rezonuje a něco zase ne.......Jsem vděčná a je pro mě naplňující, že mohu s Vámi na mých lekcích sdílet jedinečnost daného okamžiku, plynutí v čase a prostoru a sdílení energií v danou dobu probíhající lekce. S obrovskou pokorou a vděčností vnímám skutečnost ,že  mohu předávat kus mého pojetí a vnímání jógy  ,jak sama nejlépe dovedu.   Velkou odměnou za Vaši účast  je pro mě zpětná vazba, které se mi  dostává a já Vám za to všem z celého srdce a upřímně děkuji.